Družina je umístěna v budově Obecního úřadu, kde má k dispozici dvě herny a jednu místnost pro pracovní a výtvarné činnosti. Herny jsou vybaveny dostatkem stolních a společenských her, stavebnicemi, různými hračkami, knihami a dětskými časopisy, počítačem. Děti mají dostatek materiálu pro výtvarné práce i pracovní činnosti. Ke své činnosti má školní družina k dispozici i prostory školy: tělocvičnu a třídu s televizorem.

Pokud počasí dovolí, většinu času tráví děti venku buď na školní zahradě a hřišti, nebo chodí na vycházky do okolí obce.

V jednotlivých odděleních pracují děti podle plánu svých vychovatelek. Věnují se jak organizované činnosti, tak mají dostatek času i k individuálním hrám.

Do celoročního plánu jsou zahrnuty i prvky z dopravní a zdravotní výchovy.

Na každý měsíc je připraven pro obě oddělení projekt, na němž se podílejí nejen vychovatelky, ale dotvářejí ho samotné děti a to jak svými výtvarnými pracemi, tak i vlastními postřehy, zážitky a nalezenými zajímavostmi k danému tématu.

Nezapomeneme ani na Drakiádu, opékání párků, cyklistické či turistické výlety, závody na sněhu, bruslení, čarodějnické odpoledne, postřehový či branný závod.

I v letošním školním roce bude školní družina zapojena do celostátní hry Recyklohraní.